Zapomeňte na Usámu: Chystáme park kultury a oddechu

Islámábád – Pákistánské úřady se snaží vylepšit obraz Abbottábádu, kde speciální jednotka americké armády před dvěma lety zastřelila Usámu bin Ládina. Poblíž osudného místa má do pěti vyrůst velký zábavní park. Podle zástupců místní samosprávy však není hlavním účelem projektu dát zapomenout na bin Ládina, nýbrž oživit kulturní a rekreační aktivity v celé provincii.

Součástí rozsáhlého parku pro zábavu, sporty a rekreaci bude například zoo, paraglidingový klub nebo zázemí pro vodní sporty. Návštěvníci by tu měli najít také centrum kulturního dědictví. Náklady na vybudování parku se odhadují na 50 milionů dolarů (téměř miliardu korun) a jeho stavba začne během několika týdnů.

/*json*/{"map":{"lat":34.154076514173,"lng":73.218898773193,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Severopákistánský Abbottábád je dosud známý především jako bývalé útočiště někdejšího vůdce teroristické sítě Al-Káida. Bin Ládina tu dopadli a zastřelili Američané v květnu roku 2011.