Ruská vendeta: Smrtící kulka si mafiána našla v Istanbulu

Moskva - Neznámí pachatelé zastřelili v Turecku jistého Rovšana Džanijeva, který si údajně objednal vraždu „Děda Hasana“, jednoho z nejvlivnější bossů ruského podsvětí. Pokračuje tak vyřizování účtů mezi ruskými mafiánskými skupinami.

Džanijev, známý v podsvětí pod přezdívkou Rovšan Lenkoranskij, neunikl smrti v Istanbulu navzdory tomu, že si v předtuše útoku pořídil početnou ochranku. Při útoku samopalníků byl zabit nejen on, ale i všichni jeho bodyguardi. Pátrání po vrazích vedou turečtí policisté s pomocí pracovníků ruských tajných služeb.

Děd Hasan, vlastním jménem Aslan Usojan, byl považován za „patriarchu“ ruských zločinců. Když ho v polovině ledna v Moskvě zastřelil neznámý odstřelovač, rozpoutala se mezi mafiánskými skupinami v celém postsovětském prostoru válka o uvolněné impérium, které už padlo za oběť několik vorů v zakoně - mafiánských šéfů. Usojan měl s Džanijevem dlouholetý spor kvůli aktivitám na Ukrajině, kde se prý jejich zločinecké zájmy překrývaly. Džanijevovi se podle ruských médií navíc podařilo v Ázerbájdžánu ovládnout zločinecké podsvětí dosud věrné Usojanovi.

Přímým vykonavatelem ortelu nad Dědem Hasanem byl podle ruských médií právě Džanijevův podřízený Rufat Nasibov, který používá pseudonym Rufo Gjandžanskij. Ten už je prý ale po smrti.