Milion dolarů za vraždícího expolicistu

Kalifornie – Tvář bývalého policisty a námořníka Christophera Dornera děsí už přes týden jižní Kalifornii. Zastřelil totiž nejméně tři lidi a v běsnění chce pokračovat. Mstí se za to, že ho vyhodili z práce. Úřady proto vyhlásily hon na jeho dopadení, vypsaly na něj dokonce neslýchanou odměnu.

„Jeden milion dolarů za informace vedoucí k dopadení pana Dornera,“ slíbil starosta Los Angeles Antonio Villaraigosa. Bývalý policista už totiž zastřelil tři lidi - dceru bývalého kolegy s přítelem a člena policejní hlídky. Tři další muže v uniformách zranil. Mstí se za to, že ho před léty vyhodili z práce. 

Před pěti lety obvinil kolegyni, že kopala do zatýkaného muže. Disciplinární řízení se ale otočilo proti němu - prý lhal a u policie skončil. Teď si sestavil seznam obětí a postupně je chce zlikvidovat. „Máme přes 50 rodin policistů, kterým jsme dali ochranku a sledujeme okolí jejich bydlišť,“ říká policejní náčelník Charlie Beck. Absolvent výcviků v technikách přežití je po zuby ozbrojen a odhodlán vraždit. Podle FBI je Dorner jeden z nejnebezpečnějších mužů, po kterých se kdy pátralo. 

Hon na podezřelého se mezitím přesunul do hor 80 kilometrů východně od Los Angeles. Tam našli jeho vypálené auto. Šerif John McMahon ujišťuje: „Budeme pátrat dál, dokud buď nezjistíme, že z oblasti odjel, nebo dokud ho nenajdeme.“