Revoluce pokračuje: V Káhiře úřadovala vodní děla

Káhira - Egyptská policie rozháněla v Káhiře vodními děly demonstranty před prezidentským palácem. Další protestující se sešli i na náměstí Tahrír. Egypťané si připomínají dva roky od svržení prezidenta Husního Mubaraka. Do ulic lidi svolala opozice. Vládě vyčítá, že slibované politické reformy stále odkládá.

V Egyptě se po dvou letech od pádu Mubaraka znovu protestuje. Lidé se v několika proudech vydali k náměstí Tahrír. Někteří nesli transparenty s nápisy Revoluce pokračuje nebo Pryč s Muslimským bratrstvem. Několik set demonstrantů zamířilo k prezidentskému paláci. Na budovu vzápětí zaútočili. Policie pak proti nim zasáhla. 

Opozice a protivládní demonstranti žádají změnu ústavy, která byla nedávno schválena. Chtějí také vládu národní jednoty a volají po odchodu prokurátora, kterého jmenoval prezident Mursí. Lidem se ani nelíbí, že dva roky po revoluci stále vláda nezajistila splnění hlavních cílů politické změny, tedy nastolení svobody a sociální spravedlnosti. Místo toho je Egypt rozdělen na přívržence islamistického bratrstva a na jeho oponenty. Málo soudržnou opozici tvoří liberálové a levice. 

Protesty v Egyptě pokračují několik měsíců. Zemřely při nich desítky osob, ale nikdo za to nebyl potrestán.