Královská rodina se zlobí – v Itálii otiskli fotky těhotné Kate v plavkách

Londýn - Italský bulvární list Chi otiskl fotografie těhotné britské vévodkyně Kate v bikinách. Snímky ji zachycují na dovolené v Karibiku. Proti zveřejnění obrázku ostře zaprotestoval britský královský palác, podle kterého je to „porušení práva na soukromí“. Fotografie přitom plánuje zveřejnit příští týden i australský časopis.

Italský bulvární list dnes otiskl snímky, na kterých se prochází vévodkyně z Cambridge v plavkách po pláži na ostrově Mustique v Karibiku. Na další fotografii je vidět Kate i s manželem – princem Williamem. Britská královská rodina protestovala proti fotografiím už včera, ještě než je v Itálii zveřejnili. 

„Jsme znepokojeni, že fotografie ze soukromé dovolené vévody a vévodkyně z Cambridge by měly být zveřejněny v cizině,“ uvedl už včera mluvčí. „Je to jasné porušení jejich práva na soukromí,“ dodal. 

Jenže ani to vydavatele neodradilo. A italský list zřejmě nebude jediný, kdo obrázky otiskne. List Chi přitom vydává společnost Mondadori media group, kterou vlastní bývalý italský premiér Berlusconi. Stejný vydavatel vlastní i francouzský magazín Closer, který loni zveřejnil fotografie polonahé Kate ze soukromé dovolené ve Francii. 

Vévodkyně z Cambridge
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Nicolas Asfouri

Zatím není jasné, zda samotný královský pár podnikne proti italskému magazínu nějaké právní kroky. Média v Británii se doposud publikace nových fotografií zdržují. Jen ITV se již omluvila za to, že ukázala v ranním vysílání obálku zmíněného italského listu. 

Snímky chce v pondělí zveřejnit i australský magazín Woman's Day. Redaktorka tohoto listu to obhajuje: „Není to žádné těžké rozhodnutí. Kate je na veřejné pláži, jsou tam i další turisté a vypadá navíc úchvatně.“ Podle BBC zaplatil magazín za soubor s 39 snímky kolem 100 tisíc liber.