Střelba v ulicích Los Angeles: Čtyři mrtví

Los Angeles - Čtyři mrtvé a několik zraněných si vyžádala střelba v Kalifornii. Má ji na svědomí dvacetiletý nezaměstnaný student Ali Syed, který přepadával auta. Pachatel se údajně podle listu Los Angeles Times sám zastřelil poté, co se dostal do policejního obklíčení.

Útočník ve věku kolem 20 let při svém řádění v ranních hodinách v okrese Orange přepadl na šesti různých místech několik řidičů s cílem ukrást jim vozidlo. Zabil při tom jednu ženu a dva další lidi. Několik osob, většinou náhodných chodců, také zranil. Policie pachatele při pronásledování v ulicích nakonec obklíčila. V bezvýchodné situaci se ozbrojenec nakonec sám střelil do hlavy.

Krvavý příběh se odehrál jen nedlouho poté, co jižní Kalifornií otřáslo řádění bývalého policisty Christophera Dornera, který po propuštění ze zaměstnání zabil tři lidi a na jeho dopadení policie zorganizovala mohutnou pátrací akci. 

Syed nejprve zabil asi dvacetiletou ženu v jejím domě v blízkosti svého bydliště; vzájemný vztah dosud není jasný. Přesunul se pak dále a střílel na auta a autobusy projíždějící v ranní špičce po rušné jihokalifornské dálnici. Zasáhl asi tři lidi, zničil dva vozy a opět z místa odjel. Svoji další oběť, bezmála sedmdesátiletého řidiče BMW, prý vytáhl na červené z auta a u obrubníku ho zastřelil, shodli se svědkové. Přitom údajně křičel „Nechci vám ublížit. Někoho jsem zabil. Tohle je můj poslední den.“ Ukradl auto oběti a odjel na další místo, kde se zmocnil dodávky, přičemž zabil šestadvacetiletého stavebního dělníka a další osobu zranil.

Policie střelce pronásledovala. Když ho obklíčila na rušné křižovatce, prý obrátil zbraň proti sobě a zabil se.