Smuteční průvod za tři mrtvé indické dívky volá po spravedlnosti

Dillí - Stovky lidí v Indii protestují proti postupu policie při vyšetřování znásilnění a zabití tří dívek. Vyšetřování totiž podle nich začalo příliš pozdě. Smutečním průvodem chtějí Indové v oblasti Bhandara na západě země vyjádřit solidaritu rodině, která kvůli brutálnímu útoku ztratila tři dcery. Volají po spravedlnosti.

Policie našla minulý týden ve studni pohozená těla dívek, kterým bylo 6, 9 a 11 let. Případ svědčí o narůstajícím násilí proti ženám. „Chceme, aby pachatelé, kteří tento ohavný čin spáchali, dostali trest smrti,“ říká dědeček obětí Ramubhau Borkar.

Policie podle rodiny reagovala příliš pozdě. Stejný názor mají i místní studenti a učitelé, kteří proti dosavadnímu průběhu vyšetřování hromadně protestovali. Připomínají také případ z loňského prosince, kdy skupina mužů znásilnila mladou dívku v autobuse na cestě do Dillí. I ta zraněním podlehla.

Podle oficiálních statistik je v Indii každých dvacet minut znásilněna alespoň jedna žena. Počet dopadených násilníků je ale kvůli častým chybám ve vyšetřování jeden z nejnižších na světě.