Berlusconimu hrozí kvůli Ruby šest let za mřížemi

Řím - Italská prokuratura žádá pro expremiéra Silvia Berlusconiho v kauze Rubygate šestiletý trest vězení. Za zneužití funkcí veřejného činitele má strávit politik za mřížemi pět let a za pohlavní styk s nezletilou prostitutkou další rok. Prokuratura zároveň pro expremiéra požaduje doživotní zákaz výkonu veřejných funkcí. Verdikt by mohl padnout 24. června. Svůj pohled na kauzu se snažil Berlusconi ukázat i v televizním dokumentu, který o víkendu odvysílala jeho vlastní televize.

Pole prokurátorky Ildy Boccassiniové šlo v případě mladých žen, které byly zvány na večírky k bývalému premiérovi, o „prostituci organizovanou pro potěšení Silvia Berlusconiho“. Prokurátorka dodala, že není pochyb o tom, že organizátoři takzvaných „bunga bunga party“ věděli, že marocké tanečnici Karimě Mahrúgové, známé jako Ruby, je méně než 18 let. Přesto ji na večírky zvali. Berlusconi i Mahrúgová veškerá obvinění popírají.

Boccassiniová k tomu podotkla, že Mahrúgová záměrně lhala vyšetřovatelům i soudu ohledně vztahu k Berlusconimu, protože měla naději na zisk „milionů eur“ od expremiéra.

Berlusconiho obhájce má před soudem promluvit 6. června.

Placený sex s nezletilou je v Itálii trestný. Dříve byla stanovena hranice 17 let, ta ale poté byla posunuta ještě o rok. Byla to právě vláda Silvia Berlusconiho, která tuto hranici posunula. Mahrúgové bylo 17 let, když údajně měla s Berlusconim pohlavní styk.


Silvio Berlusconi a tanečnice Ruby
Zdroj: ČT24

Berlusconimu měl pomoct dokument

Berlusconiho pověst těsně před soudem měl vylepšit film s názvem La guerra dei 20 anni: Ruby, ultimo atto (Dvacetiletá bitva: Ruby, poslední dějství), který včera odvysílala jeho televize. Maročanka i expremiér přitom v dokumentu na kameru svorně tvrdí, že spolu nikdy nic neměli. Ruby se pak dušuje, že nikdy nebyla prostitutkou.   

Jenže prokurátorka přednesla ve své závěrečné řeči jiný názor. „Nemáme pochyb o tom, že se Ruby živila jako prostitutka ještě předtím, než se v únoru 2010 seznámila s někým z okolí Berlusconiho,“ řekla Boccassiniová. Podle ní byla Ruby problémovým dítětem, které uteklo od rodičů. Ještě jako dítě byla několikrát obviněna z krádeží peněženek a šperků. I když neměla žádnou práci, nosila značkové oblečení a často mívala u sebe i 1 000 eur v hotovosti. 

Nejen sex, ale ještě i zneužití pravomoci

Kromě sexu s nezletilou prý bývalý předseda vlády zneužil svých pravomocí, když se intervencí u policie snažil zabránit tomu, aby byla Mahrúgová zatčena pro podezření z krádeže.

Podle Boccassiniové měl Berlusconi zájem na tom, aby zabránil uvěznění Mahrúgové, aby se tak nerozneslo, že s ní měl nedovolený pohlavní styk.

Šestasedmdesátiletý Berlusconi tráví před soudy poslední dobou hodně času - čelí celkem čtyřem různým obžalobám. Za mříže se ho ale žádnému prokurátorovi ještě dostat nepodařilo. Minulý týden sice odvolací soud potvrdil čtyřletý trest za daňové úniky, ale stále ne pravomocně.