Chelsea Clintonová bere v NBC miliony, od ledna ale nic nenatočila

New York – Na měsíční plat ve výši zhruba jednoho milionu korun se Chelsea Clintonová v televizi NBC opravdu moc nenadře. Poslední reportáže dcery bývalého prezidenta USA a někdejší šéfky americké diplomacie totiž televize odvysílala v lednu a i jinak Chelsea do zpravodajství stanice, pro niž pracuje od roku 2011, přispívala zatím pouze velmi okrajově. NBC ale ujišťuje, že divákům brzy nabídne dvě její reportáže.

Čtyřiatřicetiletá Chelsea, která je nyní v jiném stavu, si přitom u NBC podle časopisu Politico v rámci lukrativní smlouvy vydělá 600 000 dolarů ročně (asi 12 milionů korun). Smlouva je obnovována na měsíční bázi, což má usnadnit její ukončení v případě, že reportérčina matka Hillary Clintonová potvrdí prezidentskou kandidaturu ve volbách v roce 2016.

Letos NBC vysílala dvě reportáže Clintonové mladší, obě se zaměřovaly na znevýhodňované skupiny a jejich zapojení do společnosti. Její současný ústup ze zpravodajství televize vysvětluje tím, že nechtěla vytvořit střet zájmů v době, kdy její matka v médiích propaguje svou novou knihu.

Kromě kariéry v televizi Chelsea navíc stále více zaměstnává i práce pro rodinnou nadaci a donedávna také studium; minulý měsíc získala doktorát na Oxfordské univerzitě.