Každý je jiný, spolu jsou ale pořád - nejstarší siamská dvojčata

Washington - Jedno tělo, ale dvě duše. Ronnie a Donnie Galyonovi mohou slavit takovou zvláštní diamantovou svatbu. Žijí spolu už přes 60 let, ovšem ne jako manželé. Jsou to sourozenci – siamská dvojčata. Nejstarší na světě.

Ronnie a Donnie z amerického Ohia spolu prožili dětství, pubertu i „dospělácké“ starosti. Nyní přišlo na řadu stáří. „Ronnie je neskutečně veselý a pozitivní člověk. Donnie je naopak velmi vážný a seriózní. Jsou úplně rozdílní. Jsou jeden člověk, jedno tělo, ale naprosto opační,“ konstatoval mladší bratr dvojčat Jim Galyon. Ten se o své bratry stará spolu s manželkou ve speciálním domě. 

Společné mají orgány a hrudní kost. Lékaři je nikdy nemohli rozdělit. Když přijde nemoc, léčit se musejí oba. Až zemře jeden, zemře do pár hodin i ten druhý. Teď jsou ale stále plní života. A svým věkem 62 let, osm měsíců a osm dní přežili vůbec první siamská dvojčata na světě - Changa a Enga Bunkerovy. Ti žili mezi lety 1811 a 1874. Narodili se v Thajsku. „Je to pro ně (Galyonovy) důležitá událost. Byl to jejich cíl – porazit Bunkerovy. Znamená to pro ně celý svět,“ podotkl Jim Galyon. 

Na pohledy lidí jsou dvojčata zvyklá. Otec je odmala ukazoval na poutích jako atrakci. Siamská dvojčata tak živila sedm dalších sourozenců. Život na cestách měli rádi, v sedmdesátých letech ale show přestala vydělávat, a tak se vrátili domů. „Pamatuju si, že když jsem je poprvé viděl, nejvíc mě dostalo, jak si zavazovali botu. Ronnieho levá ruka a Donnieho pravá ruka dohromady. Ta schopnost koordinace je neskutečná!“ prohlásil ošetřující lékař Glenn Kwait.

Absolutní souhra jim nechybí. Společně vaří, pečou, sportují a dělají všechny běžné denní záležitosti. Občas se také hádají. V jednom ale mají jasno - chtějí překonat historicky nejstarší siamská dvojčata na světě zapsaná v Guinessově knize rekordů. K tomu jim chybí už jen tři měsíce. 

Siamská dvojčata se objevila několikrát na televizních obrazovkách, třeba v roce 1997 v Jerry Springer Show, o rok později v dokumentu Discovery Channel a v roce 2009 v dokumentu Channel Five.