Starosta Hilversumu se omluvil za výzvy k vyhoštění Putinovy dcery

Amsterodam – K vyhoštění dcery ruského prezidenta Vladimira Putina z Nizozemska vyzval starosta Hilversumu Pieter Broertjes. Později se však za svá slova omluvil s tím, že se nechal unést pocitem bezmoci. Ukrajinci žijící v Nizozemsku už v pondělí vyzvali k uspořádání demonstrace před obytným komplexem v městečku Voorschoten u Haagu, kde 29letá Putinova dcera Marija dlouhodobě žije se svým nizozemským přítelem.

Právě na vojenské základně v Hilversumu mají být identifikována těla obětí z malajsijského letadla, které bylo minulý týden sestřeleno na východě Ukrajiny. Stokilometrovou cestu mezi letištěm v Eindhovenu, kam letadla dnes z východu Ukrajiny přepravila první čtyři desítky dřevěných rakví s ostatky, a základnou Hilversum lemovaly tisíce lidí.

/*json*/{"map":{"lat":52.21245995064333,"lng":5.170299169494674,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/

Odpovědnost za zkázu boeingu na sebe vzájemně svalují Kyjev na straně jedné a proruští separatisté na východě Ukrajiny spolu s Moskvou na straně druhé. V troskách zahynulo všech 298 lidí, kteří byli na palubě, včetně bezmála dvou stovek Nizozemců.

Video Události: Ostatky prvních obětí letu MH17 jsou v Nizozemsku
video

Události: Ostatky prvních obětí letu MH17 jsou v Nizozemsku

O Putinových dvou dcerách Mariji a Jekatěrině se toho mnoho neví, v médiích se neobjevují a ani se nenechaly v dospělosti oficiálně vyfotografovat. Nicméně fámy spojují Mariji s Nizozemcem Jorritem Faassenem. Nizozemská média tvrdila, že loni pár navštívil Putin, ale prezidentův mluvčí to popřel. Faassen zastával vysoké manažerské funkce v ruských firmách Gazprom a Strojtransgaz. Do pozornosti ruských médií se dostal před čtyřmi lety kvůli tomu, že jej po konfliktu na silnici u Moskvy napadli tělesní strážci bankéře Matvěje Urina. Urin byl později uvězněn a odsouzen za podvod. Mezitím Putinův mluvčí dementoval tvrzení médií, že by Putinova dcera byla na sedadle spolujezdce v době, kdy Urinovi bodyguardi rozbíjeli okénka Faassenova BMW.