Srážka autobusů přímo na Times Square - nejméně 13 zraněných

New York - Při srážce patrových turistických autobusů na slavném newyorském náměstí Times Square se zranilo nejméně 13 lidí. Píše o tom New York Times. Nehoda se stala u kas TKTS, kde se prodávají zlevněné lístky na brodwayská vystoupení, tedy v samém centru Times Square.

Nehoda, která se stala zhruba v 15:30 odpoledne místního času na rohu 47. ulice a Sedmé avenue, způsobila, že se zřítil jeden ze semaforů přímo na chodník přeplněný turisty a nakupujícími.

Všude bylo sklo. Tři lidé utrpěli vážná zranění, ale nikdo prý není ohrožen na životě. "Najednou jsme slyšeli velkou ránu," konstatoval svědek Orville Anderson. „Semafor se zřítil. Viděli jsme lidi na zemi, bylo to děsivé,“ popsal událost.

  • Times Square je jak rozsáhlá křižovatka mezi Broadwayí a Sedmou Avenue, tak i přilehlé území v této části Manhattanu v největším městě Spojených států New Yorku. Pobočky zde má mnoho firem např. Reuters, Viacom, MTV nebo také deník New York Times. Times Square je jedna z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku, v neposlední řadě kvůli nepřehlednému množství velkých světelných reklam, v současnosti většinou tvořených velkoplošnými obrazovkami.
  • Celá oblast Times Square je tvořena bloky mezi Šestou a Osmou Avenue od východu na západ a západní 40. ulicí a západní 53. ulicí od severu k jihu. Tvoří západní část komerčních prostor v Midtown Manhattanu.