Švýcarský vlak se sesunul ze svahu, vagony se zachytily v korunách stromů

Bern - Ve švýcarských Alpách vykolejil osobní vlak. Jeden z vagonů klesl po příkrém srázu a zůstal viset v korunách stromů. Další se zapřel o stromy rostoucí vedle trati. V soupravě jelo asi 140 lidí, z nichž 11 utrpělo zranění. Pět pasažérů je podle policie ve vážném stavu a z místa nehody je do nemocnice přepravily vrtulníky.

Vlak vykolejil nedaleko městečka Tiefencastel ve východošvýcarském kantonu Graubünden. Trasa je pro svou malebnost oblíbená také u turistů. Mezi jedenácti zraněnými jsou proto kromě Švýcarů také dva Japonci a jeden Australan.

Záchrana cestujících ze švýcarského vlaku
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Arno Balzarini

Pravděpodobnou příčinou nehody byl sesuv půdy, který způsobily vydatné deště v noci na dnešek. Zemina dráhu přehradila mezi dvěma tunely v délce 15 metrů. Strojvedoucí tak podle předběžných informací nemohl na překážku včas zareagovat. Nehoda přerušila provoz na trati mezi Churem a Svatým Mořicem. Podle provozovatele dráhy bude uzavírka trvat nejméně dva dny.

Na místo neštěstí vyrazila asi stovka záchranářů, zraněné transportovaly čtyři vrtulníky, na místě byli údajně také potápěči. V údolí řeky Albula se totiž nachází přehradní nádrž a panovaly obavy, že by se jeden ze tří vykolejených vagonů do ní mohl zřítit. Přístup na místo nehody je velmi komplikovaný, nevede tam kromě železnice žádná jiná komunikace. Všem cestujícím se však již dostalo péče zdravotníků a psychologů. Z místa nehody je pracovníci dráhy odvedli po trati do bezpečí.

Záchrana cestujících ze švýcarského vlaku
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Arno Balzarini


/*json*/{"map":{"lat":46.66914985856897,"lng":9.556625565795898,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{"0":{"lat":46.668905508024295,"lng":9.555702209472656,"type":"","description":""}},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/