Francie vyzvala své občany, aby kvůli ebole opustili Sierru Leone

Paříž – Francie dnes svým občanům doporučila, aby kvůli epidemii eboly opustili Sierru Leone. Vyzvala také společnost Air France, aby dočasně přerušila letecké spojení s metropolí této země Freetownem. Světová zdravotnická organizace (WHO) mezitím oznámila, že její zaměstnanec, který se v Sieře Leone nakazil ebolou, byl dnes přepraven k léčení do Německa.

WHO sdělila, že pacientem je epidemiolog původem ze Senegalu. Léčbu podle agentury Reuters podstoupí v ústavu tropické medicíny při hamburské univerzitní nemocnici. Letošní epidemii eboly v západní Africe dosud podlehlo 1 427 z 2 615 nakažených. Mezi těmi, kteří onemocněli, bylo 240 zdravotníků a polovina z nich zemřela. Nejvíc nemocných připadá na Libérii, Sierru Leone a Guineu.

WHO rozmístila v postižených oblastech téměř 400 svých zaměstnanců a pracovníků partnerských organizací, aby pomohli v boji s touto vysoce nakažlivou formou krvácivé horečky. V úterý WHO oznámila, že uzavřela svou laboratoř v Sieře Leone, když se její senegalský pracovník nakazil ebolou.

Nigérie posunula o měsíc začátek školního roku

Choroba se v menší míře rozšířila také do Nigérie. Tamní ministerstvo školství oznámilo, že začátek školního roku bude o měsíc odložen, aby mohla být přijata preventivní opatření zamezující přenosu viru eboly. „Všechny soukromé a státní základní a střední školy zůstanou uzavřeny do 13. října, aby mohla být přijata příslušná preventivní opatření, než se žáci vrátí do tříd,“ oznámil ministr školství Ibrahim Shekarau. Vyučování mělo po prázdninách původně začít 15. září. Ebolu se přitom v Nigérii pravděpodobně podařilo dostat pod kontrolu. Infikováno bylo pouze 13 lidí, z nichž pět zemřelo.