Zhrzený otec zabil tři děti v čínské škole – nezapsala mu dceru

Š'-jen – Tři dětské oběti má útok muže ozbrojeného nožem v čínské základní škole ve městě Š'-jen. Pobodal učitele a osm jeho žáků, šest lidí útok přežilo. Útočníkem byl podle státní televize CCTV, která odkázala na policejní vyšetřování, otec, jehož dceru škola odmítla zapsat do nového ročníku, protože nesplnila letní úkoly. Nakonec se sám také zabil.

Tragický začátek školního roku v jedné ze škol ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej byl podle čínských médií výsledkem rozporů mezi vedením školy s otcem jedné žákyně. Do školy přišel, aby ji zapsal do vyššího ročníku. To však škola odmítla s tím, že dívka nesplnila úkoly, které na prázdniny dostala. Muž ozbrojený nožem zaútočil na učitele a osm dětí, tři žáky zabil. Nakonec útočník zabil i sebe, když skočil ze školní budovy.

V posledních letech Čína zažila sérii podobných útoků ve školách a proti dětem. Před dvěma lety k němu došlo i v provincii Chu-pej. V jejím největším městě Wu-chanu to vyvolalo veřejné volání po větších bezpečnostních opatřeních a lepší ochraně dětí v zemi, kde mnoho manželských párů má v souladu s vládní politikou jen jednoho potomka. Čínské školy sice mají ochranku, ta však není vycvičena pro obdobné situace.