Britský státní tajemník odstoupil, novináři posílal nahé fotky

Londýn - Britský státní tajemník v úřadu vlády pro občanskou společnost Brooks Newmark odstoupil. Podle britských médií si měl vyměňovat fotografie „pornografického charakteru“ s novinářem, který se vydával za tajemníkovu mladou fanynku.

Zdroj: ISIFA/Getty Images Autor: Oli Scarff

S novinářem, který se vydával za mladou blonďatou dívku jménem Sophie Wittams, šestapadesátiletý politik dlouhodobě konverzoval prostřednictvím internetu, později i mobilního telefonu. Reportér Newmarkovi poslal choulostivou fotografii údajné Sophie, Newmark pak ale vyžadoval fotografii bez rukou zakrývajících intimní partie. „Na oplátku ti pak také něco pošlu, pak bude mít každý z nás nějaké tajemství,“ sliboval politik na nočním chatu.

Britský bulvární deník Sunday Mirror tvrdí, že Newmark během komunikace přes internet poslal i „velmi syrový snímek, na kterém byl nahý“.

„Rozhodl jsem se rezignovat na svou pozici státního tajemníka pro občanskou společnost, neboť jsem byl informován, že v neděli bude zveřejněn článek,“ uvedl v sobotu večer Newmark, který zastupuje vládní konzervativce v britském parlamentu od roku 2005. Premiér David Cameron Newmarkovu demisi již přijal a brzy prý jmenuje jeho nástupce.