ČT24

ČT24
neděle 2. srpna 2015 Gustav

Chuck Norris udělal z Panenských ostrovů Ostrovy, svůj most si ale neudržel

Velikost textu:

Bratislava – Chuck Norris dokáže nejen přeskočit svůj stín, ale umí ho i sloupnout ze země a přibít na zeď. Na Slovensku ale svůj stín nepřekročil: Země pod Tatrami přišla o Most Chucka Norrise, který cyklistům umožňuje cestovat z pohraniční Devínské Nové Vsi do rakouské vsi Schlosshof na druhém břehu Moravy. Zastupitelé Bratislavského kraje rozhodli o oficiálním názvu Cyklomost svobody, třebaže v březnovém referendu občané podpořili název se jménem hrdiny amerických akčních filmů.

Cyklomost svobody (Most Chucka Norrise)
Cyklomost svobody (Most Chucka Norrise)

Pojmenování po Chucku Norrisovi není podle zastupitelů vhodné. Podle některých zastupitelů ale nový název ignoruje svrchované rozhodnutí 18 tisíc lidí hlasujících v referendu. Šéf Bratislavského kraje Pavol Frešo ale tvrdí, že v anketě se hlasovalo jen o návrzích, nikoli o skutečném názvu. Název Most Chucka Norrise navíc příliš nenadchl ani Rakušany.

Malou náplast zklamaným stoupencům milované i vysmívané americké akční hvězdy připravila internetová společnost Google. Název "Chuck Norris Bridge" na mapách Googlu zůstal. Chucka Norrise může také uklidnit, že MacGyver umí udělat most ze sirek, ale Chuck Norris umí udělat sirky z MacGyvera.

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.