O víkendu pojedou vleky na Pardubicku a Karlovarsku

Pardubice/Karlovy Vary - V závěru lyžařské sezony spustí v Pardubickém kraji o víkendu vleky areály Čenkovice a Dolní Morava. V Čenkovicích půjde nejspíš o poslední lyžování v sezoně. V Dolní Moravě plánují víkendové lyžování ještě o Velikonocích. Lyžařské areály v Karlovarském kraji ještě se zimní sezonou také nekončí.

V Čenkovicích pojedou dva vleky ze sedmi. Na svazích je mezi 20 až 40 centimetry většinou už mokrého sněhu. O víkendu bude také k dispozici kolem 20 kilometrů upravených běžeckých stop, řekl správce areálu František Trávníček.

V Dolní Moravě si mohou lyžaři přijet zasportovat už v pátek večer. V provozu budou oba vleky. Na sjezdovkách je kolem 70 centimetrů mokrého sněhu. „Plánujeme, že pojedeme ještě o Velikonocích, ale záleží na sněhu, hodně se otepluje,“ řekla Lucie Krupičková z informačního centra.

Ve vyšších polohách Karlovarského kraje se ještě bude lyžovat

Hlavně ve vyšších polohách je sněhu dost, a tak se o víkendu bude ještě lyžovat, a to za levnější ceny. Většina areálů sice už nejezdí přes týden, ale na víkend se připravují.

Například na Bublavě leží na sjezdovkách stále ještě půl metru sněhu. Provozovatelé slibují lyžování o víkendu i o velikonočních prázdninách.
Sjízdné jsou i trasy pro běžkaře.

Denní provoz byl ukončen i na Božím Daru, i když tam leží stále ještě 120 centimetrů sněhu. „O víkendu se ale jezdit bude,“ řekla Alena Formáčková z božídarského infocentra. „Kolik vleků ale pojede, bude záležet i na zájmu lyžařů a počasí,“ dodala.

Přes týden se lyžuje na Klínovci. Skiareál Klínovec slibuje lyžování bez čekání na upravených sjezdovkách. Místy je zde až 165 centimetrů sněhu, a tak provozovatelé očekávají, že vleky pojedou nejméně do velikonočních svátků. V Nových Hamrech se o víkendu už nepojede.