Mrtvý parašutista nikomu nechyběl

Teuge (Nizozemsko) – Celý týden ležel v poli bez povšimnutí mrtvý nizozemský parašutista, jemuž se podle všeho neotevřel padák. Jeho zmizení nikdo nenahlásil, protože prý nebyl s nikým z rodiny v kontaktu; kromě toho pracoval na volné noze, takže ho nehledali ani v zaměstnání. Nešťastníkovo tělo našli náhodou až lovci králíků.

Zástupci parašutistického klubu Nationaal Paracentrum, jehož byl Mark van den Boogaard členem, tvrdí, že není obvyklé, aby se lidé po seskoku hlásili; v klubu se kromě toho nekontrolují ani padáky. Záhadnou smrt vyšetřovala nizozemská policie. Podle ní byl padák v pořádku, vyloučen byl i případný zločin. Experti nyní zkoumají, proč se se hlavní ani záložní padák neotevřely. Šlo totiž o poměrně zkušeného parašutistu, který od loňského léta absolvoval 120 seskoků.

Klub Nationaal Paracentrum sídlí v obci Teuge v provincii Gelderland. Podle členů klubu byl Mark přátelský a šťastný člověk, ale samotář, který se s nikým moc nebavil. K neštěstí došlo 8. prosince. Podle šéfa klubu Simona Woerleeho neexistuje způsob, jak zaručit naprosto bezpečný seskok. Někdy prý lidé hned poté přijdou do klubu na čaj a na kus řeči, jindy se prostě sbalí a odejdou.

/*json*/{"map":{"lat":52.244278096512,"lng":6.0482311248779,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/