Má nejdražší – ukradené dopisy po 50 letech ve správných rukou

Washington - Překvapivý dárek dostal jeden americký pár k sedmdesátému výročí svatby. Po dlouhých padesáti letech se mu vrátily ukradené milostné dopisy. Zloděj je manželům kdysi ukradl přímo z jejich domu. Teď se jim korespondence vrátila.

Starý kufr skrýval stovky milostných dopisů, které si Lloyd a Marion psali ještě za svobodna. V jejich návrat dnes už skoro devadesátiletí manželé ani nedoufali. Teď mohli znovu otevřít dnes už zažloutlé obálky a úhledné písmo je okamžitě přeneslo o desítky let zpět. 

Lloyd bojoval v druhé světové válce v Evropě a dopisy byla jediná cesta, jak spolu mohli přes Atlantik komunikovat. „Každý den jsem žila jen tím, kdy pošťák přinese nový dopis,“ říká Marion. 

Lloyd se z války vrátil a všechny dopisy pár pečlivě schoval. V šedesátých letech je z jejich domu ale ukradl sběratel známek. Ten teď zemřel a jeho syn manžele vypátral podle Lloydova vojenského čísla. „Řekl mi, mám něco, co patří vám. Mám vaše dopisy a rád bych vám je předal,“ raduje se Lloyd.   

Cenný kousek rodinné historie je tedy zpět. Manželé si nyní v pohodlí domova u rodinného krbu chtějí všechny dopisy znovu přečíst. Jejich čtyři děti, osm vnoučat a pět pravnoučat je budou určitě se zájmem poslouchat.