Národní nápoj Čechů má další konkurenci: Cider

Praha – Češi začínají přicházet na chuť cideru – tradičnímu alkoholickému nápoji kvašenému z jablek či hrušek. Podle nově vzniklé Unie lokálních výrobců cideru za poslední rok přibylo jen v Praze asi 50 podniků, kde se cider podává. „Některé podniky nabízí i točený cider a na zimních trzích nahrazuje někdy horký cider se skořicí tradiční svařené víno,“ pochvaluje si zástupce unie Cyril Holub.

Zdroj: ISIFA/Getty Images Autor: Matt Cardy

Zakladateli unie, která chce cider v Česku propagovat, jsou jablářství FH Prager, vinařství Winepunk a společnost Cidrerie. Inspirací pro její vznik byla zakladatelům asociace britských výrobců cideru. I díky jejímu působení je dnes prý 45 procent britské produkce jablek použito k výrobě cideru.

Holub spočítal, že v Česku jsou v současnosti tři větší výrobci cideru a více než desítka menších či příležitostných producentů. Spolu s ciderem ze zahraniční produkce tím podle něj roste nenápadná konkurence tradičnímu pivu a vínu. V Česku roste zájem o cider především v kosmopolitní Praze a mezi ženami, které ovocný nápoj v řadě případů upřednostňují před pivem.

V západní Evropě už pivu šlape na paty

Cider je populární především v západní Evropě – v Británii, Irsku, Švédsku, Francii nebo Španělsku. Například v Anglii vzrostl prodej tohoto nápoje za posledních deset let o polovinu, zatímco konzumace piva ve stejném období o pětinu klesla. Podle informací z roku 2011 se například v Británii vyprodukuje 600 milionů litrů.

Jablko
Zdroj: ISIFA/Getty Images
Autor: Miguel Villagran

Recepty na výrobu ciderů se liší podle krajů i rodinných tradic. Velkou roli hraje to, jaká jablka a jaké technologie se použijí. Některé cidery jsou čiré, jiné perlivé, jiné tiché; některé mají hodně zbytkového cukru a málo alkoholu, jiné naopak. Některé cidery mají zhruba jen jedno procento alkoholu, existují však výrazně silnější nápoje s obsahem alkoholu až 8,5 procenta.

Roční produkce cideru v Česku je aktuálně odhadována asi na 100 000 litrů. Ve srovnání s výrobou piva je však zanedbatelná. I přes pokles způsobený ekonomickou krizí uvaří tuzemské pivovary kolem 18 milionů hektolitrů pěnivého moku ročně.