Nevěsty vybírají šaty na rumunském veletrhu

Bukurešť - Nejrušnější svatební sezona je sice ještě daleko, přípravy jsou ale v plném proudu. Budoucí nevěsty a ženichové, kteří se na svůj velký den připravují odpovědně, mají plno práce. Nejinak je tomu i v Rumunsku, kde právě probíhá jeden z velkých svatebních veletrhů. Styl a móda se moc nemění, s cenami je to trochu jinak.

Skoro všechny nevěsty řeší dilema, zda si šaty koupit, nebo jenom půjčit. Některé z nich s koupí neváhají, jiné ale tvrdí, že jde pouze o jeden den a drahé šaty pak zůstanou viset ve skříni. Rumunka Alexandra má rozhodování za sebou - chce vlastní a vybrat si je přišla na svatební výstavu. „Abych byla upřímná, očekávala jsem, že ceny budou vyšší, klidně i nějakých 2 tisíce euro a víc,“ vyjádřila se.

Ty nejskromnější budoucí nevěsty si na výstavě mohly najít šaty už od 800 eur, ty nejnáročnější za víc než čtyři tisíce. U obuvi se začínalo na 200 eurech. Zájem je velký, vystavovatelé si moc neoddychnou. „Je to naše první účast na show takovéhoto typu. Šaty si zkouší řada dívek, zatím ale nedokážeme určit nějaký převládající trend. To poznáme až podle objednávek za pár dní,“ vysvětlil majitel svatebního salonu Dragos Oprea.

Po šatech a obuvi přichází čas na prsteny. Ať jde o zlato, stříbro, platinu nebo jiné kovy, jsou tu všechny. Jaké hity letošní svatební sezona v Rumunsku přinese, se teprve uvidí, jisté ale je, že je nejvyšší čas si vybrat.