Zeman: Sázka na jistotu aneb jak Češi prosázeli miliony

Praha – Lidé na vítěze prezidentské volby sázeli o sto šest. U sázkařů byly ochotni nechat desítky milionů korun. A tak má první přímá prezidentská volba další prvenství – stala se nejsázenější politickou událostí v historii. A to, že se z knížete nestane prezident, předpovídala většina sázkařů. V drtivé většině případů lidé sázeli na jeho soka, a i proto se kurz na něj před druhým kolem změnil výrazně v jeho prospěch.

Češi dokázali výsledky prezidentské volby velmi dobře odhadnout a nebáli se na svůj tip sázet ve velkém. Například Fortuna vybrala za první kolo 12 milionů Kč, za druhé pak dalších 17 milionů korun. A miliony prosázeli i  klienti Tipsportu. „Sázky by se před druhým kolem měly dostat na deset milionů korun, tedy i s prvním kolem to bude zhruba 17 milionů korun,“ odhadl v pátek mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

U Tipsportu, Fortuny a Chance si mohli zájemci na vítězného Miloše Zemana v pátek v osm hodin večer vsadit ve shodném kurzu 1,45:1. Bookmakeři všech tří konkurentů se shodli také v šancích Karla Schwarzenberga, když mu přisoudili kurz 2,37:1.