Polední pauza „po vídeňsku“ - odpočinek ve spánkovém studiu

Vídeň – Snad každý sem tam během polední pauzy pomyslí na to, že by si zašel někam na pár desítek minut zdřímnout a nemyslet chvíli na práci. Takové myšlenky nyní mohou proměnit v realitu lidé ve Vídni. Tamní podnikatel tam totiž našel díru na trhu - otevřel spánkové studio.

Lidé si mohou ve spánkovém studiu na chvíli zavřít oči, dát nohy nahoru a zdřímnout. Kdo by si nechtěl takto v pracovní době odpočinout a načerpat nové síly do druhé poloviny pracovního dne? „Momentálně se cítím, jako by začínal nový den. Něco jako, když se dobře vyspíte a probudíte se čerství,“ prohlásila zákaznice centra Gundula Schatzová. 

Zákazníci si mohou v přepočtu za necelé tři stovky korun na půlhodinový spánek vybrat jednu ze šesti pohovek. Součástí vybavení je i systém, který sleduje dýchání klienta. Čím je pravidelnější, tím je muzika hlasitější. Člověk se pak včas přirozeně probudí. „Nikdo nepůjde domů, aby si zdříml. Na to prostě není čas, navíc to většině lidí práce neumožní. Tak jsme zaměstnaným přinesli ložnici k nim,“ poznamenal majitel spánkového centra Peter Schurin.

Krátké zdřímnutí jako prevence proti chorobám 

Majitel spánkového studia věří, že největší zájem o něj budou mít hlavně vystresovaní podnikatelé. Cílí ale také na velké firmy, které by mohly takové lehké zdřímnutí dávat svým zaměstnancům jako bonus. Podle odborníků může krátký odpočinek pomoci předejít řadě nemocem. Tito spáči prý mají třeba o 37 procent méně smrtelných srdečních příhod.