Londýnská zoo najala pianistu, aby naladil želvy k páření

Londýn - Ke konejšivým tónům klavíru se uchýlila londýnská zoo v naději, že se jí tak podaří přimět k páření želvy galapážské. Jak na internetových stránkách informovala britská Sky News, zoo najala francouzského klavíristu Richarda Claydermana, aby hrál přímo v jejich pavilonu a pokusil se naladit želvy do správné romantické nálady.

Zdroj: Isifa/Rex Features Autor: Mint Images

Clayderman hrál svůdné písně včetně slavné Beethovenovy skladby Pro Elišku v naději, že tak povzbudí samce Dirka, jemuž je podle odhadů více než sedmdesát let, aby se spářil s kteroukoli z želv - Polly, Dolly, Delores či Priscillou. Ty jsou všechny zatím ve věkové kategorii náctiletých.

Vědci už dlouhou dobu uvádějí, že hudba může mít příznivý vliv na chování zvířat. Někteří farmáři dokonce tvrdí, že klasická hudba zvyšuje produkci mléka a vajec jejich zvířat. S touto teorií Clayderman souhlasí. „Hudba je mocná věc a já bych rád věřil, že má pozitivní dopad na zvířata,“ řekl Sky News. Jestli ovšem jeho klavírní serenáda zabrala žádoucím způsobem, zatím není jasné.

Ilustrační foto
Zdroj: Isifa/Rex Features
Autor: Mint Images