Když dva dělají totéž…

Bratislava – Vzpomínku na slavný Mackův pohlavek Davidu Rathovi vyvolává incident ve slovenském parlamentu, kde poslanec Alojz Hlina vystartoval na svého parlamentního kolegu Antona Martvoně. Stalo se tak během debaty k zákonu o exekucích.

Martvoň ze strany Směr-SD kritizoval podnikatele a nezařazeného poslance Hlinu, že „obhajuje šmejdy a kritizuje exekutory“. Pohár přetekl, když jej obvinil, že zbohatl na prodeji alkoholu, který ve svém podniku v centru Bratislavy naléval nezletilým. Hlina se k Martvoňovi rozběhl, chytil ho pod krkem a s křikem, aby se mu podíval do očí, jej shodil ze židle. Martvoň se nebránil, ale Hlinovo chování pokládá za nehorázné a hodlá se obrátit na mandátový a imunitní výbor. „Hraje si na velkého demokrata, ale nenechá člověka říct svůj názor. Když ho chce říct, napadne jej,“ řekl Martvoň podle agentury TASR.

Hlina naopak tvrdí, že poslance Směru-SD nenapadl. „Kdybych ho napadl, skončil by na ARO. (…) Když muž urazí muže, tak si zkrátka koleduje,“ vysvětlil Hlina, který po incidentu opustil jednací sál. Martvoňovi nezpůsobil zranění, jen mu natrhl kalhoty. Hrozí mu buď pokuta 166 eur, nebo napomenutí. Oba poslanci jsou notorickými parlamentními soky a slovně se napadají už několik měsíců.

V jednacím sále se sice ještě nikdo nepopral, ale facka tam podle serveru SME už jednou padla. Před dvěma roky, když místopředsedkyně Slovenské národní strany (SNS) Anna Belousová uštědřila políček Igorovi Matovičovi. Vyřídila si tak s ním, že ji ve svém článku nazvala Ančou.