Na olomouckém sídlišti Lazce vznikne 47 nových parkovacích míst

Za 1,7 milionu korun vznikne letos 47 nových parkovacích míst na sídlišti Lazce v Olomouci. Nové parkoviště bude postaveno v místě širokého travnatého pásu podél ulice Na Letné.

Olomoucká radnice
Zdroj: ČTK Autor: Luděk Peřina

Součástí stavby, která má být hotova v letních měsících, bude kromě nových parkovacích míst také zpomalovací práh, úprava okolních chodníků i nová výsadba stromů a keřů.

Radnice se postupně snaží zvyšovat počet parkovacích míst hlavně na sídlištích, která byla postavena v době, kdy v ulicích jezdilo mnohem méně automobilů. Loni bylo například postaveno více než 40 parkovacích míst na obydleném sídlišti Nové Sady. Další parkovací místa přibyla i díky revitalizaci sídliště Povel. Více než 30 parkovacích stání vzniklo při nedávné rekonstrukci velkého vnitrobloku na třídě Svornosti.

„Je to jedna z našich priorit. Snažíme se co nejvíce vyhovět požadavkům dnešní doby, to ale při stále stoupajícím počtu automobilů není vůbec jednoduché.“

Antonín Staněk

primátor Olomouce za ČSSD

Letos radnice plánuje další nová parkovací místa vybudovat v ulicích Werichova, Za Vodojemem a v okolí Tererova náměstí.