Nové muzeum mapuje historii Olomouckých tvarůžků od 15. století

Loštice – Firma A.W., která je jediným výrobcem Olomouckých tvarůžků na světě, dnes otevřela v Lošticích reprezentativní muzeum. V devíti místnostech mapuje historii původního českého sýra, který má specifickou chuť a vůni. A historie je dlouhá, na Hané se tvarůžky vyrábí od 15. století.

Firma, kterou vedou přímí potomci zakladatele, muzeum vybudovala za 17 milionů v domě vedle výrobního areálu. Kromě výstavních sálů s exponáty je tam depozitář a recepce. Muzeum Olomouckých tvarůžků bylo v Lošticích od roku 1994, bylo však malé a nedostačující vzhledem k narůstajícímu zájmu turistů. Nové muzeum je pětkrát větší. „I z úcty k zakladatelům se snažíme, aby firma vzkvétala a přešla i na další generace,“ uvedla Elena Kovářová, která je spoluvlastnice firmy.

K zásadním exponátům patří například staré formy - takzvané klapačky. Dělnice v loštické tvarůžkárně s nimi začaly pracovat před 120 lety. Za směnu pomocí nich dokázaly vyrobit 9 tisíc tvarůžků. „Pracovaly jako dobře namazaný stroj,“ říká autor výstavy - historik Pavel Pospěch. Když v padesátých letech nahradily klapačky stroje, produkce se zdesetinásobila. Nyní syárárna vyrábí až 9 tun tvarůžků denně.

Muzeum Olomouckých tvarůžků
Zdroj: ČTK
Autor: Luděk Peřina

Název tvarůžky je odvozený od tvarohu, jehož netučná forma je základem originálního zrajícího sýra. Původně se mu říkalo selské tvarůžky. Podle toho, že se prodávaly na trzích v Olomouci, dostaly označení Olomoucké tvarůžky. Výrobci nechávali tvaroh řádně odležet, pak ho šlapali v kádích podobně jako zelí, následně ho mleli a solili a pak opět nechali zrát v dřevěných sudech. Poté hmotu tvarovali do různých tvarů, ty nechali schnout na dřevěných deskách, nakonec je omývali osolenou syrovátkou a dali opět uležet. Postup se příliš nezměnil, jen ruční práci nahradily stroje. Firma A.W. zůstala jedinou z řady jiných na Moravě i v Čechách, které v minulosti tvarůžky vyráběly. Kromě netučného tvarohu a soli přidávají loštičtí sýraři do tvarůžků regulátor kyselosti a mlékárenské kultury. Tvarůžky jsou výjimečné nízkým obsahem tuku, mohou je jíst i lidé, kteří nesnášejí lepek.


V Lošticích se tvarůžky vyrábí od roku 1876. Firma A.W. odvozila název od syna zakladatele původní manufakturní výroby Aloise Wesselse, který živnost převzal v roce 1897 a významně ji pozvedl. Výroba pokračovala i v době válek, špatně se ale tvarůžkům vedlo po komunistickém znárodnění. Skoro se přestaly vyvážet, výroba trvale klesala i kvůli velké konkurenci tavených sýrů. Zlom nastal v roce 1991, když se výrobna vrátila potomkům posledního majitele Karla Pivného, který v Lošticích provozoval špičkovou sýrárnu až do roku 1948.

Dnes má firma W.A. asi 130 zaměstnanců, vyrábí kolem 2000 tun tvarůžků ročně, vyváží hlavně do Polska, Maďarska a na Slovensko. V roce 2010 získaly Olomoucké tvarůžky chráněné zeměpisné označení Evropské unie, což znamená, že je nikdo nesmí napodobovat. Češi o to museli tvrdě bojovat s Německem a Rakouskem, kde o certifikát usilovali potomci vyhnaných sudetských Němců. Tyto dva státy nakonec dostaly výjimku. Ještě pět let mohou používat pro své sýry označení v němčině Olmützer Quargel.

Městečko Loštice si tvarůžkárny váží. „Můžeme se prezentovat jako království tvarůžků. Na tom máme postavený cestovní ruch a daří se nám dobře,“ uvedl starosta Loštic Ctirad Lolek. Prosperuje i výjimečná loštická cukrárna, která nabízí moučníky z tvarůžků.