Řidič kamionu s nebezpečným nákladem zůstal po nehodě lehce zraněný

Vyškov - Jen třista metrů do cíle zbývalo řidiči kamionu, který dnes o půl deváté ráno mířil s nákladem bombiček do airbagů na celní úřad ve Vyškově. Nedojel. Pár metrů za cedulí s nápisem Vyškov se srazil s osobním autem. Jeho řidička, která nehodu zavinila, vyvázla ze střetu s lehčím zraněním. Řidiče kamionu, na nějž se překlopila při nárazu kabina vozu, odvezla záchranka s lehkými zraněními do nemocnice. Nebezpečné „bombičky“ s obsahem střelného prachu silnici na začátku Vyškova dočasně uzavřely.

Doprava se musela odklánět po vedlejších silnicích celé dopoledne. Nejprve přivolaní záchranáři ošetřili oba řidiče z aut a odvezli je do nemocnice. Podle prvních informací měla řidička osobního auta pouze lehká zranění. Řidič kamionu byl na tom hůř. Měl zlomená žebra a další těžká zranění.

„Pak jsme museli zjistit, zda není nebezpečný náklad poškozený, protože byl částečně poškozen návěs kamionu. Proto byl také celý prostor ohraničen vymezující páskou. Když se potvrdilo, že je náklad pořádku, začala jeho překládka na náhradní vůz,“ uvedl velitel hasičského zásahu Tomáš Přikryl.

Svědci nehody potvrdili, že řidička osobního auta z nepochopitelných důvodů vjela do protisměru přímo pod kola kamionu. Ona sama se pak řidiči kamionu, který byl při vědomí, omlouvala, že nezvládla řízení. Ohýbala se prý pro kabelku.

Náraz, který obvykle končí tragicky pro řídiče menšího vozu, měl tentokrát opačný efekt. Kabina kamionu se po silném nárazu i s řidičem převrátila směrem dopředu. Zraněný řidič ale dokázal z auta sám vylézt.

Příčiny nehody šetří policie, která vyčíslí i případné škody.

Nehoda kamionu s nebezpečným nákladem ve Vyškově
Nehoda kamionu s nebezpečným nákladem ve Vyškově
Více fotek
  • Nehoda kamionu s nebezpečným nákladem ve Vyškově autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2190/218931.jpg
  • Nehoda kamionu s nebezpečným nákladem ve Vyškově autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2190/218930.jpg