Advokátka zpronevěřila peníze tří klientů, jde do vězení

Zlín - Advokátka Miloslava Blahová z Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku půjde za zpronevěru na 2,5 roku do vězení. Šestapadesátiletá žena podle pravomocného rozsudku připravila jako správkyně konkurzní podstaty a jako advokátka své klienty o několik milionů korun. Krajský soud ve Zlíně dnes zamítl její odvolání, a potvrdil tak dubnový verdikt zlínského okresního soudu. Obžalované hrozilo až osm let vězení. Kromě vězení soud ženě na šest let zakázal i výkon advokacie i funkce insolvenční správkyně.

Advokátka se hájila psychickými problémy, kterými trpěla po smrti své matky. Dnešního jednání se kvůli zdravotní indispozici nezúčastnila – deset minut před zahájením líčení poslala textovou zprávu, že je jí špatně, zvrací a nemá u sebe léky, kterými by nevolnost rozehnala. Její obhájce u soudu žádal zproštění obžaloby, k rozhodnutí se vyjádřit odmítl. Rozsudek je pravomocný a nelze se proti němu odvolat. V nejbližších dnech proto advokátka Blahová nastoupí do vězení.

Podle obžaloby se žena trestné činnosti dopouštěla od roku 2002, kdy jí jako správkyni konkurzní podstaty přišlo na účet téměř 1,1 milionu korun, které pak vybrala a použila nezjištěným způsobem. V roce 2006 stejně postupovala u částky 900.000 korun a o rok později se přišlo na to, že jí schází 1,75 milionu korun, které u ní jako u advokátky měli v úschově klienti. Z této částky poté necelých 800.000 Kč nahradila.