V Hluku zemřel při požáru svého domu starší muž

Hluk - V Hluku na Uherskohradišťsku uhořel v rodinném domě sedmapadesátiletý muž. Hořet začalo dopoledne. Hasičům nahlásili kouř valící se z oken a střechy sousedé krátce po půl jedenácté. Dvěma profesionálním hasičským cisternám a vozům dobrovolníků z Hluku a Kunovic se požár podařilo zlikvidovat za deset minut. Život majitele domu však už zachránit nedokázali.

„V zakouřených obytných prostorách byl nalezen starší muž bez známek života. Hasiči se ho snažili oživit až do příjezdu povolané posádky,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

K požáru zavolala hasiče žena ze sousedního domu, jejíž vnučka si stoupajícího dýmu všimla. „Soused byl samotář, byl dlouho bez práce. Dům měl již dávno odpojený od elektřiny a živil se, jak se dalo,“ popsala neutěšený život tragicky zesnulého muže sousedka.

Po příjezdu vyšetřovatelů hasičů i policie bylo místo požáru ohledáno. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně nedbalost muže při manipulaci s otevřeným ohněm nebo při kouření. Požár poškodil část obytných místností a způsobená škoda se odhaduje v řádech desítek tisíc korun.

V letošním roce jde o první oběť požárů ve Zlínském kraji. Pokračuje tak velmi smutná série tragédií z loňského roku, který byl z pohledu nejtěžšího následku nejhorší v novodobé historii zlínského hasičského sboru. V roce 2010 vyšetřovali celkem 13 případů požárů s úmrtím člověka.

Požár domu v Hluku nepřežil majitel
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24