Opavské Kateřinky budou útulnější
Opava - Opavský magistrát zahájil revitalizaci sídliště v Kateřinkách, kde žije kolem 12 000 lidí. Obyvatelé tady měli velký problém s parkováním a také tu chyběla zeleň. Obnova sídliště za 200 milionů korun je součástí Integrovaného plánu rozvoje města pro oblast bydlení. Pětaosmdesát procent nákladů hradí Evropská unie, zbytek zaplatí Opava ze svého rozpočtu.
Nedostatek parkovacích míst a neupravené zelené plochy – to jsou největší problémy na sídlišti v Opavě-Kateřinkách. Například ve vnitrobloku Antonína Sovy a Na pastvisku nechá město nově vysadit 3000 keřů a 50 stromů, přibudou také lavičky, odpadkové koše a osvětlení. Vzniknou i nové cesty pro pěší - dokonce podle toho, jak si je lidé sami vychodili - a také 90 nových parkovacích míst. "Situace s auty je už v takovém stavu, že velmi často dochází k tomu, že lidé musí volat strážníky, aby uvolnili výjezd z parkovacího místa, protože se auta navzájem blokují," uvedl tiskový mluvčí Opavy Jan Šindler.
"Problém s parkováním je tady hlavně k večeru, ale uvidíme, jak to bude vypadat po úpravách, mohl tady také viset nějaký plánek, jaké bude to konečné řešení," brzdí předčasný optimismus jeden z obyvatel sídliště Opava-Kateřinky. Město bude v Kateřinkách postupně revitalizovat asi deset vnitrobloků. Další úpravy čekají oblasti u ulic Holasická, Ratibořská a Grudova. Obnovy se dočká i házenkářské a dětské hřiště a také trojice zahrad mateřských škol.
"Celý integrovaný plán je nastavený zhruba na 200 milionů korun, přičemž jedna část jde majitelům domů a bytů, ti mohou revitalizovat domy a výtahy. Většina peněz jde do veřejných prostranství," upřesnil vedoucí odboru rozvoje města Opavy Petr Šnejdar. Úprava vnitrobloku Antonína Sovy skončí letos na podzim. Celková obnova sídliště potom v roce 2012.
Hlavní zprávy
-
VideoMladík z Břeclavi si napadení vymyslel, bál se reakce matky vydáno před 1 hodinou Břeclav - Patnáctiletý hoch z Břeclavi, který se v polovině dubna údajně stal obětí útoku poté, co trojici procházejících mužů nedal cigaretu, si celý incident vymyslel. -
Krejčíř čelí po 8 letech obžalobě za kauzu, kvůli které uprchl aktualizováno před 4 minutami Praha - Protikorupční policie po osmi letech rozpletla jednu z největších kauz kolem uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Kvůli několika miliardovému podvodu na státní firmu Čepro ... -
VideoNečas: Odchod Řecka z eurozóny je reálnou variantou aktualizováno před 5 minutami Brusel - Odchod Řecka z eurozóny je reálnou variantou. V Bruselu to dnes při příjezdu na summit EU řekl český premiér Petr Nečas. Dodal, že vystoupení Řecka z eurozóny bude za ... -
VideoU Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek aktualizováno před 1 hodinou Praha - Na letišti u Čáslavi dnes při přistání havaroval ruský vojenský letoun. Letadlu se při přistání nevysunul podvozek, sjelo z dráhy a začalo hořet. Na palubě bylo 23 lidí, ...
Další v rubrice
-
Videopřed 12 minutami Rath měl jako hejtman velké oči, oprava Buštěhradu zas krátké nohy
-
Videopřed 40 minutami Autobusy v Č. Krumlově začínají jezdit na zemní plyn
-
před 1 hodinou Po srážce s vlakem uhynulo děvět jalovic
-
před 1 hodinou Incheba má podle soudu Praze zaplatit za požár Průmyslového paláce
Nejčtenější v rubrice
- 23. 5. 2012 17:06 U Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek
- 22. 5. 2012 17:37 Žena držela v Havířově dětské rukojmí a pobodala učitelku
- 21. 5. 2012 22:01 Středočeští radní si odhlasovali, že zůstanou ve funkcích
- 22. 5. 2012 20:52 Drahý benzin nahnal lidi zpět do vlaků a autobusů
- 22. 5. 2012 09:51 Liberec koupil tramvaj za 45 milionů, sestavit si ji ale musí sám
- 22. 5. 2012 14:48 Polský autobus havaroval na Šumpersku, 11 zraněných

