Rath zaútočil inzerátem na nemocnici v Brandýse nad Labem
Brandýs nad Labem - Soukromá nemocnice v Brandýse nad Labem se chce pustit do sporu se Středočeským krajem a hejtmanem Davidem Rathem (ČSSD). Důvodem je inzerát otištěný v časopise Týden, který líčí nemocnici jako ponuré zařízení, kde pacienty léčí cyničtí doktoři. Jako největší cynik je vykreslen primář gynekologicko-porodnického oddělení Tomáš Semerádt, který je v současnosti pověřen řízením nemocnice. Nemocnice zvažuje podání žaloby. Podle hejtmana Davida Ratha ale inzerát vznikl na základě reportáže novinářky ze Středočeských listů a kraj do něj nijak nezasahoval.
Podle inzerátu primář řekl, že považuje za nejlepší byznys "mrtvolky", tedy dlouhodobě nemocné pacienty ležící na oddělení následné péče. "Je to celé zkreslené," uvedl Semerádt s tím, že citované výroky vznikly během jeho setkání s redaktorkou Středočeských listů. Tu do nemocnice poslal kraj, měla si zařízení prohlédnout, popovídat si s personálem a pacienty a napsat o všem reportáž. "Tak, jak to náš externí novinář popsal, tak to dáváme do tiskovin," řekl dnes na tiskové konferenci ČSSD Rath. Reportáž je podle něj alarmující a svědčí o tom, že ani rok po krajské kontrole se soukromého majitele nepodařilo dotlačit ke zlepšení péče: "Nemocnice je stále na hranici uzavření."
Nemocnice má ale na věc jiný názor. "Nevylučujeme, že podáme soudní žalobu. Poškozuje to pověst nemocnice a důvěru našich pacientů. Právníci teď zkoumají možnosti, jaké máme, určitě nějaké právní kroky podnikneme," uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Cikrt.
Politici z řad ODS vidí za sporem čistě politické důvody
Podle něho jde o snahu hejtmanství poškodit soukromé středočeské nemocnice, které konkurují zbývajícím šesti nemocnicím, jež zůstaly kraji. V některých případech si nemocnice vzájemně přetahují pacienty, což může být v krajních případech likvidační. Méně zdravotnických výkonů totiž automaticky znamená i méně peněz od zdravotních pojišťoven. Rath ovšem už delší dobu kritizuje rozsah zdravotní péče v brandýské nemocnici a hovoří o ní jako o nejhorší, jakou kdy poznal. Právě tato skutečnost byla podle kraje jediným důvodem, proč nechal zmíněný inzerát vytisknout. Nemocnice měla loni problémy, protože jí podle kontroly VZP chyběli lékaři i zdravotní sestry. Podle Cikrta je to už minulost.
Marek Šnajdr (poslanec ODS):
"Ten inzerát je jen další nehoráznost hejtmana Ratha, navíc placená z peněz daňových poplatníků. Nejdřív pacienty strašil, že z privatizovaných nemocnic budou časem hotely a tržnice, teď se snaží dokázat, že je v nich horší péče."
"Důvodem kritiky je dlouhodobá nespokojenost se stavem nemocnice, kdy vedení brandýské nemocnice neplní sliby, které přislíbilo při privatizaci. Nemocnice nesplňuje základní požadavky na spádovou nemocnici, není zde ani lůžková chirurgie. Záchranka musí vozit pacienty na pražskou Bulovku a do jiných nemocnic, čímž se prodlužuje výjezdní doba," uvedla mluvčí kraje Berill Mascheková.
Hlavní zprávy
-
Mladík z Břeclavi si napadení vymyslel vydáno před 1 hodinou Břeclav - Patnáctiletý hoch z Břeclavi, který se v polovině dubna údajně stal obětí útoku poté, co trojici procházejících mužů nedal cigaretu, si celý incident vymyslel. -
Krejčíř čelí po 8 letech obžalobě za kauzu, kvůli které utekl vydáno před 6 minutami Praha - Protikorupční policie po osmi letech rozpletla jednu z největších kauz kolem uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Kvůli několika miliardovému podvodu na státní firmu Čepro ... -
VideoNečas: Odchod Řecka z eurozóny je reálnou variantou aktualizováno před 1 minutou Brusel - Odchod Řecka z eurozóny je reálnou variantou. V Bruselu to dnes při příjezdu na summit EU řekl český premiér Petr Nečas. Dodal, že vystoupení Řecka z eurozóny bude za ... -
VideoU Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek aktualizováno před 1 hodinou Praha - Na letišti u Čáslavi dnes při přistání havaroval ruský vojenský letoun. Letadlu se při přistání nevysunul podvozek, sjelo z dráhy a začalo hořet. Na palubě bylo 23 lidí, ...
Další v rubrice
-
Videopřed 7 minutami Rath měl jako hejtman velké oči, oprava Buštěhradu zas krátké nohy
-
před 1 hodinou Po srážce s vlakem uhynulo děvět jalovic
-
před 1 hodinou Incheba má podle soudu Praze zaplatit za požár Průmyslového paláce
-
před 2 hodinami Šedesátiletý ozbrojený muž přepadl v Plzni lékárnu
Nejčtenější v rubrice
- 23. 5. 2012 17:06 U Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek
- 22. 5. 2012 17:37 Žena držela v Havířově dětské rukojmí a pobodala učitelku
- 21. 5. 2012 22:01 Středočeští radní si odhlasovali, že zůstanou ve funkcích
- 22. 5. 2012 20:52 Drahý benzin nahnal lidi zpět do vlaků a autobusů
- 22. 5. 2012 09:51 Liberec koupil tramvaj za 45 milionů, sestavit si ji ale musí sám
- 22. 5. 2012 14:48 Polský autobus havaroval na Šumpersku, 11 zraněných

