Chodov chce narovnat vztahy s dodavatelem tepla
Sokolov - Chodov u Sokolova má nevýhodnou smlouvu s dodavatelem tepla. V roce 1993 ji podepsala tehdejší radnice. V podstatě za symbolickou cenu pronajala dodavateli tepelné rozvody a výměníky. Současné vedení města se léta snaží vypovědět smlouvu soudní cestou, ale bez úspěchu. Teď dodavatel přišel s návrhem na mimosoudní vyrovnání a chce rozvody koupit. Radnice souhlasí, ale místní lidé jsou proti.
Radnice už zveřejnila záměr na odprodej kompletního tepelného hospodářství. Za nabídkovou cenu sedmdesát milionů korun. Je jako šitý na míru současnému pronájemci, firmě Marservis. Pod peticí proti prodeji je už několik stovek podpisů. "Marservis patří hongkongské firmě a veškerý zisk tak skončí v zahraničí," argumentuje jeden z autorů petice Ladislav Paštéka. "Já si myslím, že to bude mít také vliv na cenu tepla, určitě ji zvednou," dodává signatář petice Radim Maxa.
Městský prodejce teplo nevyrábí, ale jenom distribuuje. U palivového kombinátu Vřesová koupí jeden gigajoul za dvě stě korun. Malospotřebiteli ho prodává za čtyři sta osmdesát devět korun a padesát haléřů. Zisk autoři petice odhadují v řádech desítek milionů korun ročně. Zástupci města ale říkají, že z něj nic nemají. Sedmdesát milionů korun do roku 2018, kdy smlouva vyprší, je pro ně víc než vrabec v hrsti. "My už od roku 2002 ekonomickou výhodnost té nájemní smlouvy zpochybňujeme. Pro město Chodov znamená čistý ekonomický "přínos" z pronájmu sto korun za rok," tvrdí místostarosta Chodova Stanislav Pochman.
Obavy lidí z neúměrného zvyšování ceny za teplo jsou podle zástupců radnice ošetřeny energetickým regulačním zákonem.
Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.
Hlavní zprávy
-
Mladík z Břeclavi si napadení vymyslel vydáno před 52 minutami Břeclav - Patnáctiletý hoch z Břeclavi, který se v polovině dubna údajně stal obětí útoku poté, co trojici procházejících mužů nedal cigaretu, si celý incident vymyslel. -
VideoU Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek aktualizováno před 1 hodinou Praha - Na letišti u Čáslavi dnes při přistání havaroval ruský vojenský letoun. Letadlu se při přistání nevysunul podvozek, sjelo z dráhy a začalo hořet. Na palubě bylo 23 lidí, ... -
Incheba má podle soudu Praze zaplatit za požár Průmyslového paláce aktualizováno před 1 hodinou Praha – Hlavní město má podle Okresního soudu pro Prahu 7 nárok na odškodnění za vyhořelý Průmyslový palác na Výstavišti. Peníze má zaplatit společnost Incheba – ta se ale proti ... -
Nový čínský standard: Dvě mouchy na záchod vydáno před 36 minutami Peking – Nová jednotná pravidla, včetně norem pro zápach nebo pro úklid, budou platit pro údržbu pekingských veřejných záchodků v parcích, na nádražích, v nemocnicích a ...
Další v rubrice
-
před 1 hodinou Po srážce s vlakem uhynulo děvět jalovic
-
před 2 hodinami Šedesátiletý ozbrojený muž přepadl v Plzni lékárnu
-
před 3 hodinami V historickém dole na Sokolovsku se zapařilo uhlí a hrozí požárem
-
23. 5. 2012 14:25 Úřady pochybují o platnosti darovací smlouvy pro D11
Nejčtenější v rubrice
- 23. 5. 2012 17:06 U Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek
- 22. 5. 2012 17:37 Žena držela v Havířově dětské rukojmí a pobodala učitelku
- 21. 5. 2012 22:01 Středočeští radní si odhlasovali, že zůstanou ve funkcích
- 22. 5. 2012 20:52 Drahý benzin nahnal lidi zpět do vlaků a autobusů
- 22. 5. 2012 09:51 Liberec koupil tramvaj za 45 milionů, sestavit si ji ale musí sám
- 22. 5. 2012 14:48 Polský autobus havaroval na Šumpersku, 11 zraněných

