Na Invalidovně spadl člověk pod metro, ve špičce stála linka B

Kvůli pádu člověka pod soupravu metra se před půl sedmou ráno zastavil provoz linky B pražské podzemní dráhy mezi stanicemi Florenc a Českomoravská. Mimořádná výluka trvala téměř hodinu a půl, metro opět jezdí od 7:46.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Pavel Veselý

Cestující, kteří jeli na sedmou nebo osmou do práce z Vysočan do centra Prahy, museli využít buď řádné linky povrchové dopravy, nebo mimořádně prodloužené autobusy, které jezdily z Českomoravské až na Palmovku. Metro od půl sedmé do tři čtvrtě na osm nejezdilo.

Dopravní podnik vysvětlil výluku mezi stanicemi Florenc a Českomoravská tím, že na Invalidovně spadl člověk do kolejiště. Policejní mluvčí Andrea Zoulová upřesnila, že „člověk je zaklíněn pod soupravou“. Hasiči proto museli muže vyprostit. „Byl převezen do vinohradské nemocnice. Jeho stav je kritický,“ řekl mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk.

Podobné události nejsou v pražském metru výjimečné, často se dějí v ranní špičce. Koncem května spadl člověk v křečích pod soupravu metra ve stanici Pražského povstání před osmou hodinou ráno, čím zastavil dopravu ve vytížené centrální části trasy C od Florence po Kačerov. O necelé dva týdny dříve zase kolem šesté ráno skočil muž pod metro na lince B na Florenci. Náhradní dopravu pak museli hledat cestující v celém úseku mezi Českomoravskou a Smíchovským nádražím.