Soud poslal muže na 20 let za mříže za znásilnění tří dětí a pokus o vraždu

Krajský soud v Ostravě v úterý vynesl rozsudek nad pětačtyřicetiletým Reném Nagyem, který je obžalovaný z toho, že loni v Třinci na Frýdecko-Místecku znásilnil tři děti a jedno z nich se pak pokusil zabít. Dostal trest 20 let vězení a nařízenou ústavní léčbu. Nagy se proti rozsudku na místě odvolal.

Obviněný René Nagy
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

Nagy se minulý měsíc u soudu k sexuálním útokům přiznal. Odmítl ale, že by se svou poslední oběť, šestiletou dívku, pokusil zavraždit. Podle obžaloby se chtěl zbavit svědka, dívenku opakovaně škrtil tričkem, až upadla do bezvědomí, a přestal až v okamžiku, kdy si myslel, že je mrtvá. Nagy u soudu tvrdil, že dívce ublížit nechtěl, chtěl ji prý jen zklidnit.

„Děti lákal do lesoparku v Třinci na sbírku svítících mečů a myší. Uvěřil mu sedmiletý a devítiletý chlapec.“

Jiří Loučka

redaktor, Česká televize

Už předtím vylákal do odlehlých míst třineckého lesoparku dva malé chlapce, svlékl je a osahával. Chlapci ale po nějaké době utekli. V posledním případě dívka začala křičet o pomoc. Nahou ji našel kolemjdoucí, o pár hodin později policisté podezřelého dopadli.

V minulosti byl už Nagy za sexuálně motivovaný útok na dítě odsouzený a soud mu nařídil ochrannou sexuologickou léčbu. Při ní problémy se zákonem neměl. Po jejím ukončení ale léky přestal brát a nenavštěvoval ani lékaře. „Naopak propadl alkoholu. Pokaždé, když loni v létě sexuálně útočil na děti, měl v sobě 8 až 10 piv,“ zjistil redaktor České televize Jiří Loučka.

Podobné případy řeší soudy spíše výjimečně. Před třemi lety usvědčili pedofila, který znásilnil šest nezletilých dívek. Bylo jim 7 a 9 let. K případům došlo v Českém Těšíně a ve Frýdku-Místku.