Vyšetřování nehody BMW potrvá měsíce. Kruliš nehodu nekomentuje

Generální inspekce bezpečnostních sborů uzavřela jednu část vyšetřování nehody policejního BMW z minulého týdne. Ze zprávy inspekce vyplývá, že v době nehody řídil právě policista a ne zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který jel v autě s ním. Vyšetřování ale ještě potrvá několik měsíců.

Inspekce kvůli vyšetřování zatím nechce uvádět žádné podrobnosti, nedovolí ani zveřejnění fotografií nabouraného BMW.

„Tato fáze trestního řízení je neveřejná, tak je standardní postup, že se neuvolňují žádné informace o úkonech trestního řízení. Neuvolňují se tedy ani žádné dokumentační materiály, stejně tak fotografie a videa,“ uvedla Radka Sandorová, mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle inspekce vyšetřování potrvá ještě měsíce.

Fotky auta zveřejněny zatím nebudou 

K nehodě se nechce vyjadřovat ani samotný Vladimír Kruliš. Z nemocnice poslal pouze stručnou sms, ve které jenom okomentoval informace o zprávě inspekce.

Video Události
video

Vyšetřování havárie BMW

„Nejedná se o skončené vyšetřování, ale o dílčí zprávu. Veškeré informace jsem sdělil jim a je na nich a na Policejním prezidiu, jaké informace budou chtít zveřejnit. Víc není třeba dodávat,“ uvedl.

Počkáme na konec vyšetřování, vzkazuje Tržil

Inspekce tak prověřuje možný trestný čin a to ublížení na zdraví z nedbalosti. A stále mlčí Leoš Tržil, ředitel jihomoravských policistů, který měl Krulišovi povolit do auta nasednout.

video Komentátor Kundra: Kruliš se chová jako papaláš a prezident to schvaluje
Video Události, komentáře
video

Komentátor Kundra: Kruliš se chová jako papaláš a prezident to schvaluje

video 90' ČT24: Vyšetřování nehody policejního BMW
Video 90’ ČT24 - Odložená výměna v čele resortu školství
video

90' ČT24: Vyšetřování nehody policejního BMW

„Spisový materiál byl předán GIBS a vedení policejního prezidia a je nutné počkat na jeho podrobné seznámení. V tuto chvíli nejsou učiněny žádné závěry a proto se krajský ředitel nebude k této věci vyjadřovat,“ uvedla mluvčí jihomoravské policejní správy Štěpánka Komárová.