Bagr místo turistů. Cestování v Českém ráji je kvůli opravám silnic komplikovanější

Symbol Českého ráje je letos v létě o něco hůře dostupný. Silnice vedoucí od Turnova směrem ke zřícenině hradu Trosky totiž obsadily bagry a nákladní auta. Tady a na jiných místech se pustili do oprav silnic kvůli havarijnímu stavu.

Video Události v regionech (Praha)
video

Dopravní komplikace čekají v létě návštěvníky Českého ráje

V Libereckém kraji jde letos o největší opravy krajských cest. Stát budou téměř 76 milionů a před turistickou letní sezonou je údajně nešlo stihnout. „Oprava je velká, komplikace budou, ale jiná možnost není než to udělat v tomto termínu,“ uvedl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník (SLK).

Cestování v Českém ráji tak je obtížnější. Zříceninu hradu Trosky v létě každoročně navštěvuje zhruba sto tisíc lidí a devítikilometrová objížďka čeká hlavně ty, kteří sem pojedou od Prahy nebo Liberce. Místo cyklistů a aut s turisty totiž na silnici od Turnova jezdí bagry a nákladní auta odvážející kamení a suť.

„Na webových stránkách objektu jsou informace, jak se lidé na hrad dostanou. Během července a srpna máme Trosky otevřeny denně,“ řekla mluvčí Územní památkové správy NPÚ na Sychrově Lucie Bidlasová.

Pracuje se ale i na silnici vedoucí k jiným oblíbeným výletním místům, jako jsou rybníky Vidlák a Krčák. Opravy si vyžádal špatný stav cest. Uznávají to i někteří turisté. Dopravní omezení v Českém ráji zřejmě potrvají až do konce října.