Policisté obvinili vraha z tramvaje číslo 17, po dvou letech se sám udal

Policie obvinila z vraždy ženy v pražské tramvaji v roce 2014 třiašedesátiletého muže, který se v úterý sám udal. Žena byla zastřelena. Šlo o loupežnou vraždu, oběť si muž vybral náhodně. „Pachatel neměl k oběti žádný bližší vztah,“ řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Pražská MHD
Zdroj: ISIFA Autor: Miloš Ruml

Čtyřiašedesátiletá žena nastoupila předloni v únoru ve všední den dopoledne do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí a jela na konečnou v Modřanech. Tam ale nevystoupila. Až při zpáteční cestě si ostatní cestující všimli, že žena je v bezvědomí a krvácí z hlavy. Policisté se pak několikrát obrátili s žádostí o jakékoliv informace na veřejnost a vypátrali i možného svědka vraždy, ovšem nic z toho posun nepřineslo.

Zlom nastal teprve tento týden, více než dva roky po vraždě, když se pachatel sám přišel policii doznat. „Na služebnu Místního oddělení policie ve Strašnicích zazvonil třiašedesátiletý muž s tím, že se jde dobrovolně přihlásit a přináší i vražednou zbraň,“ popsala situaci Zoulová. Když vyšetřovatel muže vyslechl, tak ho podle mluvčí i s ohledem na nově získané důkazy obvinil z loupežné vraždy.

Ještě během dneška podle ní policisté podají státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na uvalení vazby. „Detektivové budou nyní prověřovat nejen výpověď obviněného, ale i svědků, a vyčkají na výsledky odborných znaleckých zkoumání. Vzhledem ke skutečnosti, že tyto úkony jsou teprve v počáteční fázi, policie nebude v tuto chvíli uvolňovat žádné další informace,“ doplnila mluvčí.