Rodině shořel dům. Lidé v obci se skládají na nový

Před týdnem připravil požár rodinu Konečných o dům v Počenicích na Kroměřížsku. Manželé se čtyřmi dětmi a nemohoucí babičkou se uprostřed noci zachránili, nezbylo jim ale nic. Obyvatelé obce se rodině rozhodli pomoci. Uspořádali materiální sbírku a s pomocí Charity v Kroměříži i finanční.

Dům manželů Konečných shořel téměř celý. Zůstal jen komín
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Domek v Počenicích na Kroměřížsku rodina Konečných nedávno zrekonstruovala. Přesně před týdnem jim ale shořel. „To byla taková rychlost, že to bylo opravdu hrozné. Takže jsme rádi, že jsme se všichni dostali aspoň živí ven. Proč hořelo, vůbec netušíme,“ popisuje události minulého týdne Renata Konečná.

Manželé Koneční likvidují ohořelé zbytky domu po požáru
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Zatímco manželé rozebírají trosky domu, obyvatelé obce se rozhodli, že jim pomohou. Uspořádali sbírku potřebných věcí. Ty už zaplnily skoro celou místnost obecního úřadu. „Lidé nosí lůžkoviny, zimní věci, oblečení na děti, trvanlivé potraviny, kosmetické potřeby a všechno vlastně, co budou do budoucna potřebovat,“ říká starostka obce Pavlína Procházková. „Snažíme se také sehnat stavební materiál, trámy, desky, krytinu a jsme opravdu vděční za každou pomoc,“ děkuje za pomoc sousedům Slavomil Konečný. Péči o babičku převzali příbuzní. Rodiče a děti bydlí na faře v sousední vesnici. Bydlet tam mohou do poloviny června.

 S pomocí Charity v Kroměříži se také podařilo pro rodinu uspořádat finanční sbírku. Zlínský kraj už schválil sbírkové konto. „Nemají žádné prostředky. Budou si muset domek buď opravit nebo najít nové bydlení, a to bude stát spoustu peněz,“ říká ředitelka Charity Kroměříž Anna Valachová. Policisté a hasiči vyšetřují příčinu požáru. Technickou závadu vyloučili, žhářství zatím ne.