Na Sokolovsku vzplál les, pomáhali i saští hasiči

V těžko přístupném terénu u Rotavy na Sokolovsku hořel les. Na místě zasahovalo zhruba 115 hasičů, vzhledem k blízkosti hranic povolali hasiči i německé jednotky. Les hořel na ploše o rozloze asi jeden kilometr čtvereční. Dalšímu šíření zabránily vaky s vodou, které nad lesem shodil policejní vrtulník.

„Už to dostávají pomalu pod kontrolu. Šíření už zastavili. (…) Přes noc tam zůstanou jednotky na hlídání a kontrolu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal před 21:00.

Podle svědectví fotoreportéra ČTK z místa požáru už oheň na povrchu nehoří, vrtulník odletěl kolem 21:30. Hasiči si přivezli mobilní buňku a budou místo celou noc monitorovat. Po lese bude jezdit čtyřkolka s termovizí a ráno se tam část jednotek vrátí na dohašování případných ohnisek. Hadice s vodou jsou stále natažené.

Oheň byl nahlášen před pátou odpolední na krušnohorském Sklenském vrchu na okraji Rotavy ve směru na Smolnou a Jindřichovice. Členitý terén hasičům komplikoval přístup. Na místo byly povolány dvě terénní čtyřkolky, deset českých jednotek a pět německých. Podle policejní mluvčí Kateřiny Böhmové byl problémem také točící se vítr.

/*json*/{"map":{"lat":50.303175582483945,"lng":12.56706269556877,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/