Mláďata bílých tygrů v Zoo Liberec

PODÍVEJTE SE: Dva malí bílí tygříci jsou chloubou liberecké zoo

Liberecká zoo zveřejnila na svém facebookovém profilu první barevné záběry dvouměsíčních mláďat bílých tygrů. Malého tygříka a tygřici mohou návštěvníci vidět v expozici pavilonu šelem od konce dubna.

Video podle zoo ukazuje vizuální i povahové rozdíly mezi mláďaty bílých tygrů. Samička má výraznější a hustší pruhování a je i aktivnější. Tygřík má raději klid a je zavalitější.

Jména mláďata zatím nemají. Ošetřovatelům přišlo od lidí 2097 návrhů, ze kterých vybrali dvacet mužských a dvacet ženských. Jak se budou tygříci nakonec jmenovat, bude jasné 21. května, kdy proběhnou slavnostní křtiny.

Kmotry budou Spejbl s Hurvínkem a měl by dorazit i zástupce hokejistů Bílých Tygrů. Před čtyřmi lety se jedním z kmotrů mláďat stal tehdejší kapitán týmu Petr Nedvěd.

Uměle vyšlechtěná rarita

Bílí tygři jsou nejpopulárnějšími a nejatraktivnějšími zvířaty liberecké zoo. Zvláštní formu tygra indického má zahrada od roku 1994, úspěšný odchov se jí ale povedl jen dvakrát, v letech 2002 a 2012.

Bílých tygrů žije na celém světě jen několik desítek. Jde o uměle vyšlechtěnou raritu, která by ve volné přírodě nepřežila. Šelmy pocházejí z Indie a jejich bílé zbarvení je dáno částečným albinismem, kdy jim chybí oranžové barvivo.