Střelce ze Sudoměřic policisté vyslechli a pustili na svobodu

Policisté propustili na svobodu čtyřiašedesátiletého muže, který v pondělí střílel v Sudoměřicích na Hodonínsku v blízkosti školy z plynové pistole. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Policisté muži zabavili zbraň a zvažují jeho obvinění z výtržnictví.

Zásahová jednotka policie před domem střelce v Sudoměřicích
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

„Obvinění zatím nepadlo, protože musíme provést další úkony a prověřování,“ řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Policejní mluvčí nevyloučil ani to, že muže nakonec neobviní. „Mohou se vyskytnout důvody, proč by nemuselo obvinění padnout,“ dodal Petr Zámečník. Při zatýkání byl invalidní důchodce ze Sudoměřic pod vlivem alkoholu. Policisté ho našli v jeho domě, kde spal. Jedním z důvodů proč by mohl vyváznout bez trestu může být jeho zdravotní a psychický stav.

Policisté zabavili muži plynovou pistoli, se kterou střílel. „Další zbraň jsme u něj nenašli a žádnou legálně drženou zbraň nemá,“ dodal policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že na plynovou pistoli povolení není potřeba.

Muž střílel na ulici v pondělí okolo poledne v době, kdy děti z nedaleké školy a školky chodily na oběd. Nikomu se nic nestalo. Na místo však kvůli jeho zneškodnění přijela zásahová jednotka a přiletěl policejní vrtulník. Policisté uzavřeli ulici a ze školy nesměl nikdo vycházet.