Tisíce cyklistů na Labské stezce budou v Děčíně jezdit objížďkou

Tisíce cyklistů, kteří využívají magistrálu známou jako Labská stezka, musí v nejbližších měsících počítat s tím, že v Děčíně budou jezdit objížďkou. Část páteřní cyklostezky bude téměř na půl roku uzavřena kvůli rekonstrukci místní silnice a přeložce vodovodu. „Objížďka začne pravděpodobně v červnu,“ sdělila primátorka Děčína Marie Blažková z hnutí ANO.

Investice znamená uzavření asi desetikilometrového úseku Labské stezky. Podle údajů, které má děčínská radnice k dispozici, projede po úseku ve všední dny přes čtyři sta cyklistů, o víkendech i více než tři tisíce.

Opravy silnice spojené s přeložkou vodovodu jsou podle primátorky Blažkové nezbytné. „Je to v havarijním stavu a je nutné si s tím poradit,“ uvedla primátorka. Opravovaný úsek je jedním z nejužších, najít objízdnou trasu přímo na něm bylo podle radnice nemožné.

Zpátky na stezku převeze cyklisty přívoz

Část Dolní Žleb bude prakticky odříznutá od zbytku města. Radnice ve smlouvě se zhotovitelem zajistí průjezd pro záchranáře. Pro krizové situace má město k dispozici vznášedlo, kterým bude možné se do míst dostat po Labi.

Video Události v regionech (Praha)
video

Kudy pojedou cyklisté na objížďce Labské stezky

Zdroj: ČT24

Stezka bude uzavřena od Tyršova mostu v centru Děčína. Objízdná trasa povede po pravé straně Labe. „Cyklisté se pak mohou vrátit na Labskou stezku v Dolním Žlebu přívozem,“ doplnila Blažková. Turisty bude navádět na objízdnou trasu značení, piktogramy, ve všech informačních střediscích budou mapy a vysvětlující letáky v češtině, němčině a angličtině.

Přesný termín uzavření stezky radnice zatím nezná, předpokladem je první červen. Nyní se koná výběrové řízení na zhotovitele stavby. „Má to své zákonné lhůty. Pokud se nestane nic mimořádného a bude to pokračovat tak, jak jsme předpokládali, odhadujeme, že od 1. června by to mělo začít,“ dodala primátorka Blažková.