Kvůli silné námraze se ráno zastavily tramvaje pod Ještědem

Silná námraza ráno zcela zastavila provoz tramvají v Liberci: nejezdily ani spoje do sousedního Jablonce. Dopravní podnik kvůli tomu musel nasadit náhradní autobusy, nepodařilo se ale nahradit všechny spoje. Námraza komplikovala i provoz na silnicích, policie řešila několik dopravních nehod, které se ale obešly bez zranění.

Liberecko-jablonecká tramvajová trať
Zdroj: ČTK Autor: Radek Petrášek

„Během noci, kdy není zajišťován běžný provoz tramvají, vznikla kvůli klimatickým podmínkám námraza na trolejovém vedení tak silná, že po čtvrté hodině ranní zabránila jízdě tramvají na všech tramvajových tratích. Tyto klimatické změny nebylo možné nijak předvídat,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

V Liberci začaly tramvaje znovu jezdit kolem šesté hodiny, provoz do Jablonce se podařilo obnovit až ve čtvrt na osm ráno. Místo tramvají jezdily náhradní autobusy X2 a X3, které jezdily v celé trase z Hanychova do Lidových Sadů. I mezi Libercem a Jabloncem nasadil dopravní podnik náhradní autobusy. „Nedařilo se však nahradit všechny spoje,“ dodala mluvčí.

Teploty v Libereckém kraji klesly dnes ráno pod nulu a namrzlé byly i silnice. Policie od rána řešila několik dopravních nehod. Na silnici 35 narazila u Stráže nad Nisou na namrzlé vozovce čtyři auta do svodidel, podle policie se to obešlo bez zranění. V Lučanech se srazil autobus s osobním autem, ani tam se nikdo nezranil.