ODS obnoví buňku na Praze 10. V čele s bývalým primátorem Svobodou

Pražská ODS začala s obnovou sdružení na Praze 10, předsedou bude bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Buňku vedení strany rozpustilo před dvěma lety kvůli tomu, že společně s komunisty podpořila novou radu v čele s Radmilou Kleslovou z hnutí ANO.

O obnově ODS na Praze 10 v podobě desetičlenného místního sdružení rozhodla pražská stranická centrála. Záměr ještě musí posoudit – a schválit – celorepublikové vedení. Ve chvíli, kdy místních sdružení bude více, vznikne oblastní sdružení.

Předsedou místního sdružení je exprimátor Svoboda. „Jeho morální kredit je pro mě osobně zárukou toho, že ODS na Praze 10 bude fungovat tak, jak se na ODS sluší: pravicově, nepopulisticky a jednoznačně ve prospěch Pražanů,“ uvedl předseda pražské ODS Filip Humplík.

ODS zrušila oblastní sdružení Prahy 10 v prosinci 2014 společně se sdružením na Praze 11. Důvodem byly kauzy, které se kolem ODS na „desítce“ objevovaly a rovněž jejich podpora vlády Kleslové. Na Praze 11 zase byly důvodem skandály s nakládáním s pozemky. Zrušeno bylo sdružení v Ďáblicích na Praze 8, to totiž přijalo zpět bývalého člena a starostu Prahy 8 Josefa Noska – podle vedení Prahy ale v době, kdy ve straně nebyl, ji svými výstupy poškozoval.