Prošla rekonstrukcí, ale musí se předělat. Křižovatka v Rožnově pod Radhoštěm je moc ostrá

Nedávno upravenou křižovatku U Janíka v Rožnově pod Radhoštěm uprostřed města čeká další rekonstrukce. Ukázalo se totiž, že jedna odbočka je příliš ostrá a dělá problémy autobusům a větším nákladním autům. Navíc je cesta užší, než měla být. Kvůli nepovedené opravě napsali obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm i výzvu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které ji zajišťovalo. Dokument podepsaly přes tři tisíce lidí.

Nové řešení křižovatky
Zdroj: www.roznov.cz

„Žádáme, aby v rámci rekonstrukce provedlo ŘSD bezodkladně potřebné změny tak, aby byla křižovatka skutečně funkční,“ stojí ve společné výzvě, kterou podepsal i starosta města Radim Holiš (ANO). Podle výzvy bude průjezd větších automobilů problémový, pokud se neobnoví původní by-pass, neboli samostatný odbočovací pruh, nebo se výrazně nezmění tvar křižovatky. „Řidiči si musí půlkou auta najet,“ popsal problém Holiš.

Oprava křižovatky vyšla na 116 milionů korun. Jenže neodpovídá navrženému projektu. „Zhotovitel stavby si špatně vytyčil obrubníky a tím pádem jsou položené jinak než podle projektové dokumentace,“ vysvětlil ředitel ŘSD Zlín Karel Chudárek. Silnice je tak užší, než měla být. 

Původní řešení křižovatky
Zdroj: mapy.cz

V expertním posudku stojí, že místo devíti a půl metru je výjezd z ulice Meziříčské široký jen 8,9 metru. Užší je cesta i v opačném směru z Nádražní ulice do Meziříčské, v tomto případě ale jen o pár centimetrů. Kvůli úpravě křižovatky z ní také zmizel původní by-pass, který právě odbočení do Nádražní ulice řešil. A město jej chce zpět, i když podle odborného posudku není nejlepším řešením.

Radnice si jej nakonec prosadila, proto jej musí i zaplatit. „Rozpočet města s tím počítá,“ dodal starosta Rožnova. Chudárek z ŘSD dodal, že jejich rozhodnutí respektují. „Už jsme se k tomu kladně vyjádřili,“ uzavřel. Nové řešení a jeho cenu představí obyvatelům vedení města ve středu 4. května. Podle starosty Holiše půjde o celkové a finální řešení.

Video Události
video

Křižovatka v Rožnově pod Radhoštěm se bude znovu opravovat