Parkovací hodiny pomohly dostat auta z náměstí

V Bystřici nad Pernštejnem musejí řidiči od začátku dubna na náměstí za parkování platit. Centrum, které bylo vždy plné aut, je teď poloprázdné. Řidiči začali využívat neplacené parkoviště mimo náměstí.

Parkovací hodiny řidiče odrazují od parkování v centru města
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Lidé nechávali na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem zaparkovaná auta často celý den a další návštěvníci města museli místo pro parkování složitě hledat. „Ten příliv aut byl takový, že už to bylo neúnosné,“ popsal situaci starosta Karel Pačiska (ČSSD).

Bystřičtí zastupitelé se proto rozhodli problém řešit. Na náměstí instalovali parkovací hodiny. Pět korun za první hodinu a deset za každou další, město za parkování neúčtuje vysoké sumy. Zato ale hlídá, jestli lidé skutečně platí. Radnice dozorem pověřila bezpečnostní agenturu, která v Bystřici už roky supluje městskou policii. V případě, že řidič nemá za parkování zaplaceno, pracovníci agentury mu domluví nebo volají policii.

Auta z náměstí v Bystřici nad Pernštejnem zmizela
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

V každém případě se městu novinka osvědčila, zatímco ještě nedávno nebylo kde zaparkovat, teď jsou volné desítky míst. Naopak téměř plno je teď na centrálním parkovišti kousek za náměstím. Auta tam mohou stát zadarmo. Podobný systém parkování zavedli nedávno i v Miroslavi nebo Boskovicích.