ČT24

ČT24
čtvrtek 30. července 2015 Bořivoj

Při paraglidingu se na Litovelsku těžce zranila žena

Velikost textu:
aktualizováno 6. 5. 2012 22:39

Chudobín - V poledne spadl mezi Chudobínem a Slavětínem na Litovelsku bezmotorový paraglide. Při pádu se těžce zranila mladá žena. Vrtulník ji převezl do fakultní nemocnice v Olomouci. V tuto chvíli je její stav stabilizovaný a není v přímém ohrožení života.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Jednadvacetiletá dívka spadla zhruba z pětimetrové výšky. Podle svědků byla na místě se skupinkou dalších čtyř lidí a údajně neměla na hlavě helmu. Záchranná služba ji vrtulníkem přemístila na urgentní příjem olomoucké nemocnice.

"Z urgentního příjmu byla přesunuta na jednotku intenzivní péče neurochirurgické kliniky, vzhledem k těžkému poranění mozku lékaři zatím stanovili konzervativní léčbu, samozřejmě rozhodující budou příští dny," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

"K dané nehodě nemohu nic konkrétního říct, nejsem obeznámen s vyšetřováním, ale obecně, pokud by se ukázalo, že jednou z příčin zranění pilota je to, že neměl přilbu, je to samozřejmě závažné porušení pravidel asociace," dodal inspektor paraglidingu Jiří Valenta. Co bylo přesnou příčinou nehody, zatím vyšetřovatelé nevědí.

přehrát video
Reportáž Martiny vysloužilové

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.