ČT24

ČT24
středa 29. července 2015 Marta

Požár lávky s kabely zhasl čtvrtinu Přerova

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2012 23:25

Přerov – Tisíce lidí v Přerově strávili večer potmě. Část města se ocitla bez proudu, když shořelo elektrické vedení, které chytlo od lávky přes Bečvu. S požárem lávky bojovali hasiči více než dvě hodiny, energetici zatím obnovují dodávky proudu. Do většiny domácností se již energetikům podařilo dodávky energie obnovit.

Požár lávky
Požár lávky

Lávka přes Bečvu, jejíž požár způsobil v Přerově malé peklo, vede z Bezručovy ulice. Hořet začala po šesté hodině večer, během dalších dvou hodin, než hasiči požár uhasili, zničily plameny asi polovinu její konstrukce. Protože se kusy lávky uvolnily a spadly do řeky, postavili hasiči v Bečvě norné stěny.

Spolu s lávkou hořely i kabely s elektrickým vedením, které jsou v ní položeny. Od dodávek elektřiny tak byla odstřižena celá čtvrtina pětačtyřicetitisícového města. Energetici ale brzy začali dodávky obnovovat. "Po odpojení elektrické energie a ujištění ČEZu tak jsme mohli zahájit hasební práce pomocí vody, jsme nasadili několik proudů, jak z vrchu z mostu tak zespodu," uvedl tiskový mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Zatímco hasiči bojovali z plameny, podařilo se jim zajistit dodávky elektřiny do většiny odříznutých domácností. Jako poslední zůstali potmě někteří lidé žijící v bezprostřední blízkosti lávky. Podle hasičů požár nenarušil statiku mostu. Vše ještě během noci potvrdí odborník. Policejní pásky tak budou bránit v pohybu po lávce až do zítřka.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.